Čas festivalů je tu!

Česko je země festivalů, přes léto se jich koná nepřeberné množství a některé jsou opravdu netradiční. Některé festivaly jsou pouze o hudbě, jiné mají hudební složku propojenou třeba s jídlem, historií, jiným kulturním programem… Prostě máte na výběr z tolika možností, že v podstatě není možné, aby si někdo nevybral.
indická zábava
Levandulový festival
Levandulový festival se koná 5. A 6. Července na levandulové plantáži v Bezděkově u Úsova. Že vám to nic neříká? Nedivím se, tato vesnička je totiž vážně malá. Na tomto festivalu je propojená hudební scéna, která je spíše regionální (Česká) spolu s dobrým jídlem a pitím a jak jinak, než s levandulí. Ta v tuto dobu kvete a tím pádem provoní celý festival omamnou vůní.
Mezinárodní folklorní festival Strážnice
Nejstarší a největší folklorní festival v Evropě se koná právě v našich moravských Strážnicích. Na tento festival se sjíždí tisíce turistů nejen z České republiky a festival je spjat s tanci a hudbou z cizokrajných světů. Společně si můžete zazpívat, zatančit… Prostě si užít krásného letního dne za zvuků folklorní hudby a u toho se podívat na krásné lidové kroje a chasu v nich.
Festival pro židovskou čtvrť
Letos se koná už 27. Ročník festivalu, který je věnovaný zdejší židovské čtvrti. Festival má pohodovou atmosféru a během trvání nabízí hudební vystoupení, výstavy, divadelní představení a další kulturní program. Tento festival se koná v Boskovicích a program je opravdu nabitý.
dva na koncertě
Colours of Ostrava
Colours of Ostrava je jeden z největších letních festivalů na našem území. Na tomto festivale se objevují opravdu hvězdné kapely. Festival se letos bude konat 17. – 20. července a už teď jsou potvrzeni opravdu slibní hosté, kteří na festivalu zazáří. Na festivalu se běžně objevuje kolem 150. kapel takže si na něm vybere v podstatě každý. Samozřejmě milovníci metalu musí zvolit spíše jiný druh festivalu, ale jinak uspokojí snad všechny.