Co přijde po padesáti letech, prožitých v jednom manželství?

Vzpomínky, které se manželskému páru, v den jejich „zlaté svatby“ ženou hlavou, začínají u svatebního dne před padesáti lety.V dobrém i zlém… slib, který si dali coby dvacetiletí mladí lidé. Plni lásky, s romantickými představami o společném manželském životě.

stáří


Jako první hosté slavnostního obědu přicházejí všechny tři dospělé děti se svými partnery. Nejstaršímu je padesát a mladší dva jsou, jako schůdky, o dva roky mladší. Během dalších deseti minut se stůl zaplní všemi vnoučaty. Někteří už v doprovodu svých partnerů. Jako poslední gratulant, s kytičkou v ruce, je na rukou přinesen roční pravnouček. Ještě by po svých celou trasu od dveří ke stolu nezvládl.


Po slavnostním přípitku je předán ke „zlaté svatbě“ od celé rodiny společný svatební dárek. Čtrnáctidenní pobyt u moře. Do místa, které bylo dlouhá leta snem obou manželů, ale pokaždé se objevily k financování důležitější věci. Dojetí, které zavládne u slavnostního stolu, se neobejde bez slz.


Odlet do známého letoviska je naplánován už za týden, takže je potřeba během šesti dnů připravit všechno potřebné k pobytu u moře. Radost z připravované cesty mají „zlatí“ manželé velkou. Vytoužená dovolená jim přinesla do života nový impuls. Do výbavy si dokonce přibalili potápěčské brýle a ploutve.

srdce


Ubytování v hotelu a zajištěné celodenní stravování je pro starší manželský pár ideální. Veškerý čas mohou trávit výlety do okolí a koupáním v moři. O všechno je postaráno. Jakoby jim jejich děti a vnoučata poslala tichý vzkaz. Tak, jak jste se celý život starali vy o nás, tak je dneska postaráno o vás. A když se v přístavu objeví možnost vyjet lodí na celý den na širé moře, manželé ani chvilku neváhají. Dobrodružná plavba, s návratem při západu slunce, jim přinese nevšední zážitek. Společně se na palubě, při skleničce červeného vína, zasní. Co všechno jim ještě život připraví. Po padesáti letech manželství?