Existuje účinná káva na hubnutí?

Lidé se odjakživa snažili spoji příjemné s užitečným. To se týká i takových činností, jako je například ranní pití kávy. To je rituál, který provádí naprostá většina z nás a který nám umožňuje se řádně probrat a mít dost energie na celý pracovní den.

Zároveň je také pravdou, že dnešní móda silně preferuje hubené jedince, jakkoliv se to snaží maskovat za „zdravou postavou“. Pravdou je, že v očích mnoha lidí platí, že čím méně kilogramů váží, tím lépe. To, že to rozhodně není pravda, a že nízká váha je stejně škodlivá jako obezita, možná ještě více, sice vědí, ale odmítají akceptovat, že by se to mohlo týkat právě jich.

kava1

Pravdou však je, že dnešní sedavý životní styl hubené postavě příliš nepřeje. Jistě, máme velkou mozkovou aktivitu, koneckonců většina z nás se musí v práci po většinu často naprosto soustředit, avšak s tou fyzickou poněkud pokulháváme.

Problémem také je, že mozek, coby energeticky náročný orgán, si žádá doplnění paliva. A tím jsou pro něj cukry. Že ty však neprospívají našemu tělu a že nespotřebuje všechny, které dodáme, není třeba říkat. Ani to, k čemu to následně vede.

Není tedy divu, že se lidé snaží najít způsob, jak tuto bariéru překonat, ideálně bez toho, že by se měli něčeho vzdát či že by si měli najít čas na cvičení. Máme tak nejrůznější produkty, které nám slibují bez jakéhokoliv cvičení snížení váhy. Sem patří například káva na hubnutí.

kava2

Ta je poměrně oblíbená, a není divu, koneckonců, káva patří k nejoblíbenějším nápojům, který pijí takřka všichni. Tato je smíchána ze speciální směsi rostlin, která nám má pomoci zrychlit metabolismus, a tedy i zrychlit spalování tuků.

Zní to skutečně dobře, problém však je, že to nefunguje. Nebo alespoň ne tak, aby to mělo nějaký znatelný efekt. Je třeba se smířit s tím, že zde neexistují žádné zkratky. Jedině vyváženou stravou a cvičením dosáhneme žádané postavy. Ničím jiným.