Víte, co musíte splnit pro přidělení hypotéky?

Pokud uvažujete o nebankovní hypotéce, tak byste měli vědět, jaké podmínky musíte nezbytně naplnit, abyste na přidělení takového úvěru měli nárok. Ale nemusíte se bát, není to složité, naopak je to velice snadné, protože tyto podmínky jsou pouze dvě, a tak si je snadno zapamatujete a jistě najdete způsob, jak je naplnit.

úspory

Jasné je, že půjčit peníze si může pouze ten, kdo je dokáže splácet. Není proto s podivem, že každý poskytovatel půjčky má zákonnou povinnost prověřit finanční situaci žadatele o půjčku. Konkrétně to znamená, že při žádosti o půjčku musíte doložit své pravidelné příjmy, které budou hrát při posouzení půjčky roli. Je vcelku jedno, z jakých zdrojů takové příjmy pocházejí, zda je to plat, sociální http://www.fnmotol.cz/kliniky-a-oddeleni/spolecna-pracoviste/oddeleni-socialni/dávka anebo třeba příjem z pronájmu. Každý pravidelný, trvalý a zaručený příjem se počítá.
A měli byste vědět, že tato povinnost se vás bude týkat i v případě, kdy požádáte o hypotéku bez dokládání příjmů. Název tohoto úvěru je zavádějící a znamená pouze to, že je možné tolerovat nižší příjmy a nikoli to, že je nemusíte doložit.

Druhou podmínkou, typickou pro všechny nebankovní hypotéky, je ručení nemovitostí. Jistě se proto nevyhnete otázce, jaká nemovitost je ta pravá, abyste ji mohli jako záruku použít. Nebankovní společnost není příliš vybíravá, a tak můžete za úvěr ručit prakticky čímkoli, co má nějakou významnější hodnotu, od garáže až po rodinnou vilu. Možná je hypotéka na pozemek, stejně tak jako hypotéka na družstevní byt. O vhodnosti takové volby rozhoduje především to, jaká je aktuální odhadní hodnota takové nemovitosti.

záruka

Avšak nemusíte se bát, že byste to měli vy sami odhadovat anebo složitě shánět znalce. Nebankovní společnost si na to sama sežene odborníky a na základě jejich posouzení vám následně nabídne částku, jakou si můžete na úvěr sjednat. Tato suma může sahat až do výše sedmdesáti procent aktuálního odhadu ceny nemovitosti.