Dávejte pozor na své klienty

Při vykonávání své činnosti jako firma je dobré myslet na všechno, a proto mít klienty ověřené a sepisovat s nimi smlouvy, čímž se předchází problémům.

Dávejte pozor na své klienty

Smlouva je jištění

Mnoho firem vykonává své služby pro různé zákazníky, což zajišťuje příjem firmy, a proto rozhodně na této práci záleží. Když třeba děláme práci pro jinou firmu a tu známe, tak není důvod k obavám, pokud nám řádně vždy zaplatí. Problém může nastat třeba u nových zákazníků. Sice si můžeme vzít nějakou zálohu, ale to není plná částka. Existuje totiž celá řada případů, kdy lidé využijí něčích služeb a až je práce kompletně hotová a dojde na placení, tak nastává zádrhel, kdy třeba řeknou, že peníze nemají a podobně.

podání rukou

Aby se taková věc nestala právě Vám, tak je dobré se zákazníkem uzavřít smlouvu, že mu třeba provedete opravu střechy, zavedete do ní všechny informace a přibližnou cenu. Pokud tedy nastanou po dokončení problémy, tak mi budeme mít smlouvu a samozřejmě řádně splněny své služby, a proto máme plné právo na náležitou finanční odměnu, která se bude lépe vymáhat. Zároveň samotný zákazník bude vědět, kolik si má zhruba připravit.

Nespolehlivý plátci

Když se podíváme na poskytování služeb třeba z pohledu nebankovní společnosti, tak přeci jen musíme o svých zákaznících něco vědět. Mohl by k nám totiž přijít člověk, který si vezme úvěr, ale následně nebude mít z čeho splácet, takže my bychom zůstali bez půjčených financí. Takové případy se dějí, přičemž to by mohlo celou firmu položit. Sice pokud jsou smlouvy a další formality řádně sepsány, tak peníze samozřejmě jdou vymáhat, ale když někdo nemá nic, tak z něj těžko peníze dostaneme.

bankovky v klubíčku

A proto je skvělým pomocníkem seznam nespolehlivých plátců, protože takto velmi snadno odhalíme lidi, kteří měli problémy už v minulosti. Třeba bankovní společnosti většinou takovým lidem například neposkytnou hypotéku, aby dostávala firma peníze řádně a včas. Samozřejmě to už je na Vás, ale skutečně je dobré se podívat do seznamu a vědět, jak na tom daný člověk je, jestli měl se splácením už někdy problémy.