Innsbruck – město kultury a historie


Innsbruck se nachází nad řekou Inn, od čehož se také odvíjí název města – most nad řekou Inn. Nachází se mezi pohořím Karwendel a horou Patscherkofel.


Výhodné postavení tohoto místa a možnost překročení Alp ocenili v minulosti už Římané. Jenž, zde ve čtvrtém století postavili důležitou obchodní cestu, spojující města Veronu a Augsburg.


V současnosti je Innsbruck páté největší město v Rakousku s přibližně 130 000 obyvateli.
hory v Innsbrucku


V Innsbrucku se celoročně konají nejrůznější zajímavé události – koncerty, festivaly, sportovní akce a dobře známý Nový rok v horách.


Innsbruck je město bohaté na historické památky, což je také jedním z důvodů, proč se nazývá městem kultury. Mezi historické klenoty tohoto místa patří Goldenes Dachl, muzeum Zeughaus, císařský palác Hofburg nebo také renesanční zámek Ambras.
náměstí Innsbrucku


Goldenes Dachl (Zlatá stříška) se nachází ve středu Altstadt (Staré město) v Innsbrucku. Název zlatá stříška se vztahuje ke střeše výklenku, jenž je pokryt 2 657 zlacenými měděnými šindeli. Jedná se vskutku o působivý pohled, když na střechu dopadá světlo. Pohled, který oslňuje návštěvníky a kolemjdoucí již po více než 500 let. Stavbu nechal vybudovat císař Maxmilián I., přibližně kolem roku 1500. V budově se nachází muzeum s expozicí zaměřenou na život císaře Maxmiliána I. a historii Zlaté stříšky.


Muzeum Zeughaus (zbrojnice), byla původně zbrojnicí císaře Maxmiliána I. Zbrojnice byla postavena v letech 1500-1506 a jednalo se o největší zbrojnici v Rakousku. V sálech v přízemí byla uložena děla – pýcha císařovy armády. Ostatní válečné vybavení bylo uloženo nahoře. Kolem hlavní budovy se nacházely dílny.
hotel v Innsbrucku

Později, až do roku 1918, budova sloužila jako kasárna. V roce 1960 byla zrenovována a změněna v muzeum. Od roku 1999 se stálá expozice zaměřuje na tyrolskou kulturní historii. Chronologicky uspořádaná expozice nás provede od pravěku až po současnost.