Vysavač se vyplatí

Není to zrovna neznámá věc, jelikož na údržbu vnitřních ploch ho běžně používáme a samozřejmě nejen tam. Vysavače se hodí do dílen, do automobilů, na zahrady a tak není důvod, proč ne zrovna do vody. Takový vysavač do bazénu je naprosto ideální pomocník při údržbě samotných stěn a dna, kde se zrovna usazují nečistoty, které možná ani okem nejsou rozpoznat. Opět abychom to neměli tak jednoduché, tak trh nabízí neskutečně mnoho různých verzí a teď je na nás, zdali zakoupíme levnější, ale pro nás ne zrovna odpočinkovou verzi nebo investujeme do pohodlí, protože automat nás rozhodně potřebovat nebude. Tady si musí každý udělat jasno ještě dříve, než se rozhodne jít nakupovat.

údržba bazénu

Ruční bazénový vysavač – bude vhodnější pro menší plochy bazénů. Jak správně můžeme tušit, tak budeme si muset ještě pořídit teleskopickou tyč, na kterou se upevní a bez naší nepřítomnosti se to zkrátka neobejde, leda, že bychom zaúkolovali někoho jiného. Je zase pravdou, že si velmi dobře vyčistíme rohy a různá zákoutí.

Poloautomat – ten už je o trochu lepší pomocník a můžeme ho nechat běhat samotného. Skutečně je dostatečně schopný čistit bez naší pomoci. Taková verze vysavačů se dá napojit na filtrační zařízení, ale když je poloautomat, tak musí se nechat připojit i na teleskopickou tyč, nebo alespoň by měl. Poté si lze dočistit rohy a ne zrovna snadno přístupná místa.

zahradní bazén

Automatický vysavač – tak ten si jezdí sám a my se můžeme věnovat úplně jiným činnostem. Na jednu stranu je to pohodlné, protože jej zapneme a není třeba mu věnovat pozornost, jezdí po stěnách, dokonce odstraní i sám linku od vody. Na druhou stranu je třeba počítat s vyšší investicí. Ale tak to v životě chodí, za komfort si zkrátka musíme připlatit.

Čistý bazén je poté sladkou odměnou, navíc skutečně, když mu budeme věnovat čas na údržbu, tak nejen, že se budeme koupat v čistém prostředí, ale především prodloužíme jeho životnost a to je pro nás další důvod, proč si připsat bazénový vysavač na nákupní seznam.