Dobro a zlo sociálních sítí

Denně trávíme až několik hodin na Facebooku, Instagramu, YouTube i Twitteru. Ať používáte jakékoli, tak důležitý je samozřejmě hlavně rychlý internet . V poslední době se hodně mluví o škodlivosti sociálních sítích na jejich uživatele. Ale stejně jako vše ostatní, i toto má dvě strany. Výhody i nevýhody. Pozitiva i negativa. Tak se na to pojďme podívat.
social media

Velké výhody

Pozitiv je skutečně hodně. Základem je samozřejmě propojení s okolním světem. Spojit se můžete s kýmkoli, a to s přáteli a mnoha dalšími lidmi. Kromě toho vás ale také čeká spoustu inspirace od lidí, které znáte i neznáte.

A ať vás zajímá cokoli, tak na Facebooku i Instagramu to najdete. Můžete se tam snadno o čemkoli poradit, vzdělat a najít informace o čemkoli. Jde o studnici cenných údajů, které vám poskytnou amatéři i odborníci.

Jedná se také o prostor pro podnikatele a živnostníky, kteří potřebují propagovat prodej produktů či služeb. Jde totiž o skvělou příležitost, jak a kde můžete propagovat cokoli potřebujete. Využít k tomu můžete placenou reklamu, blogy, pořady na YouTube apod. Snadno se tak podnikatelé zaslouží o vyšší zisky za velmi nízké náklady.

Nebezpečí internetu

Menší, ale často vážnější jsou negativa sociálních sítí. Pokud se využijí nesprávně, tak následky mohou být skutečně vážné. Hrozbu představují naoko dokonalé fotografie dokonalých lidí, kteří v nás probouzejí pouze nenávist, zlobu a pocit méněcennosti. Následky ale bohužel mohou být ještě vážnější.
youtube na iphone
Často se setkáváme s kyberšikanou, která často vede až k pokusu o sebevraždu. Stejně tak jsou možné i útoky hackerů, díky kterým klidně můžete přijít o veškeré finance. A hodně lidí ignoruje také nebezpečí během sdílení své polohy. Když nasdílíte, že jste na dovolené úplně cizím lidem, tak se můžete těšit na to, že vás možná někdo vykrade.

Jistě se ale shodneme na tom, že výhody převyšují rizika. Musíte si jen dávat pozor na to, co a kdy sdílíte. Bezpečnost a správný přístup vás ušetří spoustu problémů, nepříjemné pocity a budete si tak moci užívání těchto báječných platforem skutečně naplno užít.