Jak efektivně přepravovat zeleninová pyré


Provozujete rodinnou farmu a pěstujete tu ve velkém množství rajská jablíčka a další zemědělské plodiny? Takových nadšenců je v České republice celá řada, ale ne všichni se dozvěděli, jak efektivně svou úrodu zúročit a uvést na trh. Pěstování ovoce a zeleniny vyžaduje mnoho námahy a investic, ale přece jen pak přichází konečná fáze – sklizeň, která může buď veškeré předchozí snažení vyzdvihnout, anebo naopak pokazit. Nechcete-li přijít o svou úrodu, měli byste začít uvažovat nad průběhem poslední fáze se stejnou intenzitou, jako v těch fázích předchozích.

zralá rajčata

Jestliže zpracováváte rajská jablíčka, meruňky, jahody a jiné produkty do podoby různých polotovarů, jako jsou pyré nebo koncentrované šťávy, mohou se vám hodit IBC kontejnery. IBC kontejner 1000l rozměry vytváří přibližný tvar krychle o objemu tisíc litrů. Nosnost kontejneru by se tedy měla minimálně pohybovat kolem jedné tuny, ovšem ve skutečnosti se kontejnery skládají na sebe do výšky pěti boxů nad sebou, tím pádem bude logicky minimální nosnost ne jedna, ale pět tun.

čerstvá zelenina

Podstatnou výhodou technologie IBC kontejnerů je její samotná koncepce. Kontejnery jsou zhotoveny z velmi pevného plastu, který odolává i UV záření a dalším povětrnostním vlivům. Velmi snadno se udržuje v čistotě a v porovnání s dřevěnými přepravkami neabsorbuje vlhkost, plísně a hnilobu.

Kontejnery jsou také skládací, takže šetří prostor ve skladech, pokud se momentálně nevyužívají. A při rozložení a vyskládání na sebe vytváří velmi stabilní „komín“, který se nezřítí ani při náročných přepravních podmínkách včetně zaoceánské plavby.

Posledním zásadním momentem, který vede k úspěšnému využívání IBC kontejnerů, je zdravotní nezávadnost. Uvnitř boxů se používají plastové vložky, do nichž se pak nalévají tekuté a polotekuté složky potravin. Tím pádem máte pod kontrolou nejen veškerý pohyb a uskladnění vašich výrobků, ale zároveň víte, že vaše práce nepřijde vniveč a bude smysluplně využita v praxi.