Mobilní dům jako příležitost ke zdravému životnímu stylu

Ticho a klid

Čemu dáváte přednost? Městskému ruchu, svižnému tempu, adrenalinu, vzrušení a divoké jízdě napříč životem, anebo klidu a míru, zejména v „duši“, jak to prezentoval v televizi Ján Zákopčaník? Pokud si volíte to první, pak počítejte s tím, že vaše tělo má své limity, a že jakmile vyčerpáte nadledvinky tvorbou stresových hormonů, můžete se dostat do vážných zdravotních problémů, jejichž dopady budete řešit desítky let.

kopretiny na zahradě

Kdo si vybere to druhé, má možnost prožít zbytek života v poklidném prostředí, což umožní mimo jiné i mobilní dřevostavby celoroční zateplené. Je velká šance, že v rekreační oblasti s dostatkem zeleně kolem vás, a v klidném a tichém prostředí se vaše tělo začne rychleji regenerovat, vyhladí se vám pleť, přestanou šednout a vypadávat vlasy a začnete mládnout. Myslíte si, že není možné omládnout a dožít se věku i přes sto let ve zdraví? Pak se hluboce mýlíte.

krmítko pro ptáky na zahradě u mobilního domu

Zelenina a ovoce ze zahrádky

Abychom žili zdravým životním stylem, je nutné konzumovat dostatek ovoce a zeleniny – čerstvé, mražení i tepelně zpracované. Nejlepším zdrojem je vždy vlastní zahrada, protože víte, co a jak pěstujete. Čím více pozornosti budete věnovat správnému hnojení a zálivce, tím lepší výsledky vaší práce. A když vyměníte ovoce a zeleninu za cukrovinky a pochutiny ve fastfoodech, rozhodně neprohloupíte.

Barefoot chodníčky

Vlastní zahrada je lákavá http://www.horydoly.cz/horolezci/lakava-ctyrka-viererspitze-v-karwendelu-viererspitze-v-karwendelu.html%3Fgalerie%3D67165 i pro chůzi naboso – pokud jste ještě nikdy nezkoušeli projít se bosou nohou v ranní rose, těsně po východu slunce, doporučujeme to vyzkoušet. Můžete si na vlastním pozemku zhotovit i barefoot chodník, který skvěle nahrazuje reflexní masáže a podporuje tvorbu přirozené podélné a příčné klenby. Zabráníte plochým nohám a zároveň si díky tomu zlepšíte krevní oběh, funkci lymfatického a imunitního systému a mimo jiné je reflexní terapie prospěšná i na vaši psychiku. Kdyby si lidé lépe uvědomovali, jak důležitá jsou chodidla vzhledem k jejich nervovým zakončením, věnovali by jim více pozornosti.