Rustikální konferenční stolky

Ve většině případů je konferenční stolek součástí soupravy nábytku a je s ním sladěn. Může být ale i výraznou dominantou v pokoji a při tom působit vkusně a pěkně. Může být moderní ze skla, oceli, dřeva či plastu nebo naopak rustikální ze dřeva s více či méně výraznou kresbou. Rustikální konferenční stolek působí svým vzhledem spjatě s přírodou, jako by ho vyrobil šikovný řemeslník ze dřeva, které roste kousek za domem.

zátiší s konferenčním stolkem

V čistých jednoduchých liniích zdobených kresbou dřeva zrodí se kus nábytku na odkládání šálků s kávou, hrníčků s čajem, misek s brambůrkami nebo talířky se zákusky. Další oblíbené věci v mnoha domácnostech jako použité ponožky nebo kapesníky (brr…) se prosím odkládají na zem, pokud ne rovnou do koše. Ha! Stolek není ani na položení nohou. Když už musíme, použijeme židli nebo taburet, pokud jím disponujeme. Některé rustikální stolky jsou zdobené vyřezáváním nebo ohýbaným dřevem. Vybírat můžeme z různých tvarů, nejen obdélník, čtverec, ale také kulaté, oválné, různě vysoké. Na dřevěných nohách nebo kovových, se skleněnou či jinou spodní deskou. Prostě možností je nepřeberné množství.

zdobený konferenční stolek

K rustikálnímu stolku je dobré zvolit vhodné doplňky, které se vzájemně nebudou rušit. Polštářky, deky, koberce, lampy a další drobné dekorace z přírodních materiálů nebo aspoň v přírodních barvách. Jak se říká, v jednoduchosti je krása a všeho moc škodí, takže volit střídmě a s nadhledem. Tyto stolky sluší koloniálnímu stylu, takže jestli jste milovníci historických filmů z dob Západoindické společnosti či podobných historických scén, jistě si mezi nimi vyberete ten svůj pravý a možná i další kusy nábytku na vybavení celé místnosti v již zmíněném koloniálním stylu. Rustikální konferenční stolky se dají ale dobře kombinovat i s moderním nebo standardním nábytkem, stačí jen zvolit vhodné doplňky, kterými místnost dokonale sladíte.