Úvaha jednoho chudého člověka

Peníze prý nejsou všechno. Hezky se to poslouchá. Když je tedy máte. Ale když nejsou? Najíte se lásky a porozumění? Oblečete se za pochopení a toleranci? Zaplatíte nájem za respekt a svobodu?
chlap bez peněz.jpg
· Také Vás iritují řeči hubeného člověka, který si stěžuje na to, že je tlustý, protože přes svátky přibral kilo?
· Je to stejné, jako když si bohatý člověk stěžuje na to, že se letos dostane k moři jen jednou do roka, protože nemá peníze! A to všechno říkají s opravdovostí a nezměrným smutkem, že byste jim dali korunu!
Jak relativní se mohou věci zdát, viďte?
Jak asi může reagovat v prvním případě obézní žena, která bojuje s nadváhou dlouhá léta a drží mnohdy nesmyslné a zdraví ohrožující diety? A v druhém případě? Jak asi může zareagovat člověk, který obrací každou korunu, aby si mohl koupit o deset deka salámu ke svačině víc? Ani se reakce obou imaginárních postav nemusí rozebírat. Jsou všem jasné. Ale relativně jsou na tom špatně všichni čtyři.
Nebuďte už chudí, co nevědí, kudy kam.
Pokud patříte ke skupině lidí s tím salámem, potom se nesmíte hroutit, ale hledat řešení. Musíte se smířit s tím, že nikdy nebudete řešit problém se dvěma pobyty u moře za rok. Ale můžete si zlepšit svou neutěšenou finanční situaci tím, že problém s penězi jednou provždy vyřešíte. Zbavte se dluhů a nové si nedělejte.
postavy s dluhem.jpg

Potom zjistíte, že budete také řešit relativně podobný problém s penězi. Už nebudete zvažovat nějakou váhu salámu, ale třeba značku vozidla, které si kupujete. A to jen proto, že jste našli řešení, které Vás uvedlo opět do stavu života. Potom Vás už nebude iritovat, že Váš známý nemůže vyjet k moři dvakrát do roka. Bude Vám to fuk!
Peníze nejsou sice všechno, ale s nimi je to všechno mnohem lepší. A snadnější. V dnešní konzumní době se, bohužel, staví na piedestal. A když Vy ušetříte na dovolenou deset tisíc a kolega o devadesát tisíc víc, můžete mít oba úplně stejnou radost! I když nepoměr ušetřených peněz je relativně pro jednoho z nich smutný.