Proč bydlet ve družstevním?

Lidé bydlí porůznu. Ti, kdo sázejí výlučně na své síly a možnosti, obvykle jenom putují z podnájmu do podnájmu, protože na víc nemají, a jenom ti nejspořivější k tomu mají naději, že si po dlouhé řadě let snad našetří i na něco svého. Je to tristní představa, ale tak už to u nás prostě chodí vzhledem k tomu, kolik stojí koupě nějaké nemovitosti.

Na dům nebo byt si u nás prostě jen tak někdo nevydělá a nenašetří. Ale bydlet je nezbytné, a proto se nepříznivá cenová situace řeší tak, jak se jenom řešit dá. Obvykle tak, že se lidé ucházejí o hypotéky, s jejichž pomocí si lze žádoucí obydlí koupit a pak ho už jenom po docela dlouhou dobu splácet.

hromada euromincí

Hypotéky lze tedy nesporně považovat za naše dobré pomocníky. I když jde jenom o půjčky, jsou tyto pro mnohé z nás jedinou cestou, jak dostat ve vytouženém okamžiku peníze, za které se dá ubytování pořídit.

Jenže stejně jako naši lidé nejednou nedosáhnou na koupi nemovitosti vzhledem k neodpovídajícímu finančnímu zajištění, nedosáhnou mnozí bohužel ani na hypotéku, za kterou by si koupili vlastní dům nebo byt. A protože se s pozicí někoho, kdo nemá kde bydlet, nelze smířit, je třeba hledat náhradní řešení. A takovou docela příznivou alternativou ke koupi bytu do vlastnictví může být i hypotéka na družstevní byt.

eura peníze

Proč právě na družstevní byt? V čem je tento výhodný?

Vlastně hlavně v tom, že se družstevní nemovitosti nabízejí za nesrovnatelně nižší ceny. A když tak někdo nezíská ani hypotéku na koupi zcela vlastního bytu, protože na to nemá, tedy nedokáže nebo podle poskytovatelů půjček nedokáže splácet, může se pokusit uspět aspoň s družstevním bytem, který je levnější, na který stačí nižší půjčka, kterou už takový žadatel utáhne.

Jistě, mezi vlastním a družstevním bytem nějaký ten rozdíl je. Ale není tak zásadní, aby to vadilo. A tak byste to měli zvážit i vy. Pokud nemáte kde bydlet a vzhledem k nízkým příjmům to vypadá pomalu beznadějně.

Proč by si jeden nepůjčil?

Lidé se nejednou potýkají s nedostatkem finančních prostředků. A zatímco jsou někdy podobné potíže jenom poměrně malé a dají se zvládnout tak, že se zkrátka dočasně omezí postradatelné výdaje, někdy ani to nemusí stačit. A jakmile je nouze přesahující meze únosnosti, není jiné volby, než je půjčení si. Protože jsou i platby, které zkrátka nelze odložit na lepší časy, jsou i výdaje, které se musí uhradit. Někdy proto, aby člověk mohl vůbec žít, někdy třeba proto, že by bylo nezaplacení impulzem vedoucím k různým poplatkům z prodlení, sankcím nebo jiným výdajům, jež by tomu, koho se týkají, mohly třeba i vysloveně zničit život.

A tak nejednou nezbývá jiná možnost, než usilovat o získání půjčky, jíž by se dalo podobným negativům zabránit. Díky půjčce je přece možné zaplatit vše nezbytné tak, jak to zaplacené být má, s tím, že se následně půjčené finance postupně splatí.

sto eur

Jenže zkuste si získat nějakou bankovní půjčku, když máte problémy snad se vším, co vás jenom napadne! Zkuste si chtít půjčit, když máte mizivé příjmy, když nejsou registry dlužníků žádnou vaší dokonalou vizitkou! Zkuste chtít po finanční instituci peníze, když nejste schopni prokázat, že všechno vrátíte tak, jak tomu má být! To je prostě beznadějné.

Totiž to je skoro beznadějné. Protože kdo hledá, ten obvykle nějaké to řešení i najde. Třeba řešení nazývané americká hypotéka.

ruská měna

Na tuto nebankovní pomoc sázejí obvykle ti, kdo mají třeba i nemalé problémy. A sice proto, že se zde na rozdíl od jiných nabídek tolerují i různé nedostatky, jež žadatelé mají. Tady nejsou nezbytně zapotřebí dokonalé ideální registry dlužníků, tady se to obejde i bez přehnaně vysokých příjmů, tady není důvodem k zamítnutí žádosti ani nejeden jiný problém.

Proč to? Zkrátka a dobře proto, že se zde zaručuje splácení zástavou dlužníkovy nemovitosti. A díky této záruce je jisté, že dotyčný vše nějak vrátí. A lze mu tak pomoci.

Hypotékám se daří

Bydlet chce jak známo každý. Ovšem pro naprostou většinu z nás není shánění si bydlení ničím jednoduchým. A to z toho důvodu, že jde o finančně hodně náročnou záležitost. A každý, kdo někdy alespoň koutkem oka zahlédl ceny, jež se na trhu s nemovitostmi běžně žádají, se mnou bude určitě souhlasit, že to, co se v tomto oboru platí, je nad možnosti běžného člověka. A našetřit si tolik, kolik je třeba, dost brzy na to, aby mohl někdo vstoupit do samostatného života ve vlastním domě nebo aspoň bytě, je ryzí utopie.

kreslená peněženka

A proto si ti, kdo potřebují vlastní bydlení, kdo nemohou nebo nechtějí dále setrvávat pod jednou střechou se svými rodiči nebo nechtějí utrácet nehorázné ceny za nějaký ten podnájem, berou často hypotéky. Tedy půjčky určené k tomu, aby se za ně pořizovaly nemovitosti do soukromého vlastnictví. Znamená to totiž sice značnou sumu peněz a finanční závazek na dlouhá léta, jenže je to zároveň v naprosté většině případů ta jediná možnost, jak svou vlastní nemovitost získat. Kdyby měl někdo platit ze svého platu nájem a ještě šetřit na své vlastní bydlení, většinou by se ho nikdy nedočkal.

kreslená bankovka

Objem poskytnutých hypoték https://www.hypotekybezregistru.cz/a6-objem-poskytnutych-hypotek-za-lonsky-rok-vrostl-o-40-procent/ pak svědčí o tom, jaký je u nás o vlastní nemovitosti zájem a jaké peníze jsou ochotni našinci do vlastních nemovitostí investovat, byť je doposud nemají. A jak bylo spočítáno, roste o takové hypotéky zájem.

Jen v roce 2011 si našinci v této formě například napůjčovali o čtyřicet procent peněz více než o rok dříve, což představovalo u bank rekordních 71088 hypoték v celkové výši dosahující téměř 120 miliard korun. A nešlo tu jenom o hypotéky pro jednotlivé občany, ale i pro různé společnosti, města či obce, jimž bylo bankami půjčeno celých 141 miliard, o sedmačtyřicet procent více než v roce tomuto předcházejícím. A tento zájem neutuchá dodnes. Protože bydlet se chce. A jen málokdo si může sehnat vlastní bydlení za svoje úspory.

Připravte si peněženky

To jste se, lidičkové drazí, radovali, když nám vládu sestavili čistokrevní levicoví populisté, co? To byla krása, když vám tito začali (a leckdy dodnes nepřestali) přidávat nebo aspoň slibovat, že vám přidají! Tu na důchodech, tu na platech, tu na minimální mzdě i na kdejakých dávkách.

Jak jste se rázem měli a jak jste jim za to nejednou blahořečili! Protože mít v peněžence o nějakou tu bankovku víc byla nádhera.
světový graf

Jenže ono – jak známo – není všechno zlato, co se třpytí. A naše peníze už dávno nejen že nejsou ze třpytivého zlata, ale ani tímto cenným kovem nejsou kryty. A proto tu dnes máme to, co tu máme.

A leckdo z nás začíná „střízlivět“ a nejednou zažívá učiněnou kocovinu z  opojení, jež z oné rozdávačné politiky měl. Protože jsme se dopracovali až tam, kde to skončit muselo.

Když se totiž natiskne hromada peněz, aniž by se zvedla i výroba toho, co lze prodat, nové peníze přebývají. A srážejí hodnotu vší měny. Což mělo vést ke „zdravé inflaci“.
peněženka ve svěráku

Jenže ona se ta takzvaně zdravá inflace zvrtla. Politici nechali natisknout a rozdat oněch peněz moc, a tudíž je i znehodnocování měny zvané inflace větší, než bylo oficiálně zamýšleno.

A kdo to odnáší? Logicky hlavně ti, kdo nejvíce jásali, když je populisté korumpovali. Tedy ti chudší z našich řad. Protože když se zdražuje, dotýká se to především toho zboží, které si lidé nemohou odepřít, které nezbytně potřebují a zaplatí za něj, i když je cenově těžko únosné.

Takže zdražují třeba pečivo, máslo, elektřina a palivo. Brambory zdražily minulý měsíc meziročně hned o skoro 75 %, elektřina o 12 %, máslo o 8,6 %, pekárenské výrobky a obiloviny o 3,3 %, stejný trend zaznamenala i zelenina. Protože to jsou věci, bez nichž se nikdo neobejde a tak je lidé, byť neradi, stejně zaplatí.

Celkově tak naše inflace dosáhla v únoru nejvyššího meziročního růstu od října 2012 a činila 2,7 %. A v březnu se dostala až na procenta tři, což je nejhorší výsledek za posledních dvanáct let.

Posledních dvanáct let nikdo tak nepoškodil naši měnu, jako rozdávační sociálně demokratičtí a ANOističtí populisté. Kteří to teď marně svádějí na loňská horka a sucha, kvůli nimž se neurodilo, na omezení těžby ropy v Saúdské Arábii a Rusku a na posilování dolaru vůči naší koruně. Z čehož minimálně u těch dolarů došlo ke zmíněné změně k horšímu právě proto, že se u nás znehodnotily peníze.

Na což by naši lidé neměli zapomínat. Protože je líbivé, že naši politici slibují zvýšení důchodů, platů i lecjakých dalších příjmů lidu, ale realita bude vždy stejná.

Množství peněz v kapse vzroste, ale reálná hodnota zůstane přinejlepším stejná. Dojde k logickému zdražení. A na konci budou žebráky nejen ti, kdo nedokážou udržet korunu, ale i ti, jimž inflace požere celoživotní úspory.

Než na to zapomenete, poznamenejte si jména politiků, kteří tak „přilepšovali“ a „přilepšují“ lidem. Abyste jim jednou mohli „náležitě poděkovat“. Snad dřív, než bude úplně pozdě.

Když si potřebujete půjčit

Je to v tom světě ale nešikovně zařízené! Jak jenom to v tom našem světě funguje nelogicky! Lidé se dělí na bohaté a chudé; na čemž by ještě nemuselo být nic tak špatného, kdyby to neobnášelo i to, co to obnáší.

1) Bohatí lidé mají spoustu peněz. Od nikoho si tak peníze půjčovat nemusí a také si je nepůjčují. Mají tu možnost, ale nemají důvod.
2) Chudí lidé nemají moc peněz, leckdy dokonce nemají žádné nebo mají ještě méně než žádné. Ti mají hluboko do kapsy a nejednou jsou nuceni si i půjčovat. Mají k tomu své důvody, ale – nejednou nemají tu možnost.
domek v bublině

Vždyť si tu nelogičnost jenom vezměte! Chudý člověk si přijde půjčit do banky, a co se stane?
Odmítnou ho. V jedné z našich bank, pak ve druhé, ve třetí a nakonec dost pravděpodobně i ve všech ostatních. Důvod, proč mu tam nepůjčí? Je tak jaksi logicky nelogický. Chudému člověku nejednou nepůjčí prostě proto, že nemá dostatečné příjmy, popřípadě má nějaký ten záznam v registrech dlužníků. Což je důvod, proč si chce a potřebuje půjčit, ale zároveň i důvod, proč mu nepůjčí.
Banky se jednoduše bojí, že už by své peníze z chudáka zpátky nevymámily. A je jim jedno, že kdyby byl chudý člověk bohatý, nebyl by chudý a nemusel se k nim trmácet.
peníze na hypotéku
Ale co má dělat člověk, který si navzdory této realitě potřebuje půjčit, i když je chudý? To si má snad nějaké příjmy vyčarovat, aby je měl vyšší?
Ale kdepak, nemusí. Pořád je tu totiž ještě . Půjčka, v jejíž podobě si může přijít k penězům i člověk, který je potřebuje, protože je nemá.
O hypotéku bez dokládání příjmů si může zažádat každý, i ten, kdo má malé či nedoložitelné příjmy nebo záznamy v registrech dlužníků a exekuce. A nejen že si může zažádat, ale může ji i dostat. Třeba u nějaké té nebankovní společnosti.
Tím jediným, co v takovémto případě žadatel musí, je vlastnit nějakou nemovitost, kterou by se za takovou půjčku zaručil, a pak už hravě získá peníze, které může splácet až třicet let, ovšem může je splatit i předčasně, a to mnohdy i za výhodný úrok.
Zažádat si o takovou půjčku lze i online a do čtyřiadvaceti hodin bývá rozhodnuto. Aniž by člověk musel dokládat byť i jenom to, na co onen úvěr potřebuje, dostane ho. I na hmotné statky, i dejme tomu na dluhy, exekuce či nevýhodné půjčky.
Je super, že takové nebankovní instituce fungují. Protože kam by se jinak vrtli ti, kdo si potřebují půjčit peníze na just ve chvíli, kdy žádné nemají nebo jich mají příliš málo, že? A nikoliv naopak.

Úvaha jednoho chudého člověka

Peníze prý nejsou všechno. Hezky se to poslouchá. Když je tedy máte. Ale když nejsou? Najíte se lásky a porozumění? Oblečete se za pochopení a toleranci? Zaplatíte nájem za respekt a svobodu?
chlap bez peněz.jpg
· Také Vás iritují řeči hubeného člověka, který si stěžuje na to, že je tlustý, protože přes svátky přibral kilo?
· Je to stejné, jako když si bohatý člověk stěžuje na to, že se letos dostane k moři jen jednou do roka, protože nemá peníze! A to všechno říkají s opravdovostí a nezměrným smutkem, že byste jim dali korunu!
Jak relativní se mohou věci zdát, viďte?
Jak asi může reagovat v prvním případě obézní žena, která bojuje s nadváhou dlouhá léta a drží mnohdy nesmyslné a zdraví ohrožující diety? A v druhém případě? Jak asi může zareagovat člověk, který obrací každou korunu, aby si mohl koupit o deset deka salámu ke svačině víc? Ani se reakce obou imaginárních postav nemusí rozebírat. Jsou všem jasné. Ale relativně jsou na tom špatně všichni čtyři.
Nebuďte už chudí, co nevědí, kudy kam.
Pokud patříte ke skupině lidí s tím salámem, potom se nesmíte hroutit, ale hledat řešení. Musíte se smířit s tím, že nikdy nebudete řešit problém se dvěma pobyty u moře za rok. Ale můžete si zlepšit svou neutěšenou finanční situaci tím, že problém s penězi jednou provždy vyřešíte. Zbavte se dluhů a nové si nedělejte.
postavy s dluhem.jpg

Potom zjistíte, že budete také řešit relativně podobný problém s penězi. Už nebudete zvažovat nějakou váhu salámu, ale třeba značku vozidla, které si kupujete. A to jen proto, že jste našli řešení, které Vás uvedlo opět do stavu života. Potom Vás už nebude iritovat, že Váš známý nemůže vyjet k moři dvakrát do roka. Bude Vám to fuk!
Peníze nejsou sice všechno, ale s nimi je to všechno mnohem lepší. A snadnější. V dnešní konzumní době se, bohužel, staví na piedestal. A když Vy ušetříte na dovolenou deset tisíc a kolega o devadesát tisíc víc, můžete mít oba úplně stejnou radost! I když nepoměr ušetřených peněz je relativně pro jednoho z nich smutný.

Vaše spokojenost je zaručena

Chtěli byste sjednotit více půjček do jedné, ale banka Vám odmítá vyjít vstříc? Potřebujete vyplatit nevýhodou půjčku či dokonce exekuci? Tohle je hned několik případů, ve kterých se Vám může hodit americká nebankovní hypotéka bez registru. Půjčka, která na Vás neklade žádné vysoké nároky a nepožaduje zbytečné dokládání a prokazování. V těchto případech totiž běžné bankovní instituce zamítají žádosti o půjčku a to většinou z důvodu záznamu v registru.
pytel dluhů.png
Jakmile totiž máte i sebemenší záznam v bankovním či nebankovním registru, banka automaticky Vaši žádost o půjčku zamítne. A právě proto je pro Vás výhodnějším řešením hypotéka bez registru, kde už její název napovídá, že záznam v registru dlužníků není žádný problém. Na tento druh úvěru se můžete spolehnout v každém případě. Je zde naprosto pro každého. Jde o přístupnou půjčku, která Vám pomůže. A to nemusíte nijak zdlouhavě hledat žádnou pobočku, ale jen sednout k počítači a je hotovo.
Jde o bezúčelový úvěr, ze kterého získané peníze můžete využít naprosto na cokoliv. Pod názvem hypotéka si každý hned vybaví půjčku na bydlení, ale tento úvěr můžete použít třeba na nákup automobilu či právě na vyplacení jiné půjčky nebo exekuce. S běžnou hypotékou má společné pouze to, že k jejímu získání je zapotřebí zástava v podobě nemovitosti. Ale i když žádnou nemovitost nevlastníte, nemusíte si zoufat, protože můžete využít tak zvaného ručitele, který se za Vás zaručí svou nemovitostí.
desetidolarovka.jpg
Jak tedy vidíte, tento úvěr je opravdu dokonalý a vhodný pro všechny a to jsme Vám ještě nevyjmenovali všechny jeho přednosti, jako je například velmi rychlé vyřízení, výhodný úrok, žádné platby předem ani zbytečné poplatky. Tak na co ještě čekáte? Přesvědčte se sami. Jistě budete spokojeni. Jak vidíte, i pro Vás je tu vhodné řešení Vaší finanční situace.

V čem je výhoda americké hypotéky

Když se řekne hypoteční úvěr, jistě máte alespoň rámcovou představu, co se za tímto názvem skrývá. Je to úvěr, za který musíte ručit nemovitým majetkem a peníze, které vám věřitelská instituce poskytne, můžete použít jen v souladu s předem stanoveným účelem čerpání úvěru. Tedy zpravidla na potřeby spojené s bydlením. Ať už se jedná o novou výstavbu, koupi bytu nebo domu či o jejich rekonstrukci.

logo

Hypoteční úvěry se poskytují na velmi vysoké částky, je možné je splácet i několik desítek let a pro klienty jsou nabízeny s nízkou úrokovou sazbou. Jaká je však americká hypotéka? Americká hypotéka si přidává ještě celou řadu výhod navíc. Klientům je nabízena proti zástavě nemovitosti a s velmi nízkým úrokem. Avšak peněžní prostředky mohou klienti využít zcela podle svého uvážení a svých potřeb. Není nutné dodržet žádný vymezený účel, k čemu se peněžní prostředky použijí. Klienti využívají nebankovní americké hypotéky nejen k pořízení bydlení, nebo k jeho rekonstrukci. Finance se dají využít i jako vhodný zdroj pro konsolidaci půjček, či dokonce pro rozjezd podnikatelského záměru.

U hypotečního úvěru jste vázáni dlouhou dobou splatnosti a velmi omezenými možnostmi, za kterých můžete úvěr splatit dříve. Americká hypotéka vám však umožní kdykoliv úvěr doplatit v plné výši a můžete i zasílat mimořádné splátky.
Každá žádost o úvěr je posuzována individuálně a snažíme se vždy najít nejlepší řešení pro naše klienty. Po vyplnění kontaktního formuláře vám rádi zpracujeme nezávaznou nabídku, která vám lépe představí, jak by vypadalo splácení úvěru ve vašem případě.

kreditní karta

Pokud vás trápí vysoké měsíční splátky nevýhodných úvěrů, je na čase to změnit a sjednat si nový, klientsky přívětivější úvěrový produkt. Nízká úroková sazba a dlouhá doba splácení jsou zárukou menších měsíčních výdajů.