Věčný elegán Giorgio Armani

Italský módní návrhář a podnikatel Giorgio Armani, se narodil v roce 1934. V současné době patří k nejznámějším světovým módním návrhářům, navíc se dokázal postupně prosadit téměř ve všech oblastech módy. Nejvíce však jeho tvorba vyniká v oblasti pánských oděvů. Ty také začínal tvořit jako první v roce 1964 v salonu Nina Cerrutiho, o dva roky později se také poprvé setkal s architektem Sergiem Galeottim, se kterým se velmi brzy stali blízkými přáteli a spolupracovníky. S jeho podporou a pomocí si v roce 1970 mohl založit vlastní návrhářské studio.
armani obchod
Podnik byl velmi úspěšný a už po čtyřech letech zakládá společnost Giorgio Armani S.p.A. a prezentuje svoji první kolekci jedinečných pánských sak, které o rok později přepracoval i do ženského provedení. Tato saka se velmi brzy stávají nepostradatelnou součástí každého šatníku všech světových celebrit. Tato saka byla dokonce tak proslulá, že po jednom z nich sáhli i v Hollywoodu pro herce Richarda Geera, který ho měl na sobě ve filmu Americký gigolo. Posléze v roce 1983 Armani otevírá pobočku firmy i v Kalifornii. Když v roce 1985 umírá na AIDS jeho přítel Sergio Galeotti, bere si jako svoji pravou ruku do firmy svoji sestru Rossanu.
Giorgio Armani je dnes považován za jednoho z nejúspěšnějších módních návrhářů všech dob a jeho majetek je vyčíslen v řádech více než pět miliard dolarů. K jeho prospěchu hovoří i to, že byl prvním světovým návrhářem, který odmítl velmi hubené modelky. Reagoval tak na případ brazilské modelky Any Caroliny Reston, která kvůli mentální anorexii předčasně zemřela.
parfém eau de toilette
Také byl návrhářem oděvů pro italské olympioniky na zahajovací ceremoniál Zimních olympijských her v Turíně v roce 2006. Sportovci si módu Armaniho celkově velmi oblíbili a pravidelně jeho modely nakupují hvězdy, jako jsou Kaká, Ronaldo, Andrej Ševčenko, Christian Vieri nebo Luís Figo. A v roce 2003 si u něj dokonce nechala ušít obleky i celá anglická reprezentace.