Jak se u stěhování nezbláznit

Někdy se říká, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Aby tedy stěhování proběhlo co nejkomfortněji, podíváme se na pár pravidel, čeho se držet.

Určitě jste to někdy zažili, že jste se museli stěhovat. Ať už jako dítě, které vyletělo z hnízda a jde poprvé do vlastního bydlení. Nebo se stěhujete do cizího města nebo státu anebo jste si třeba koupili dům a potřebujete se přestěhovat z bytu. Spousta lidem při vyslovení slova stěhování naskočí husí kůže a děsí se všeho co je s touto činností spojené. Proto pojďme se podívat na pár zásad, jak stěhování přežít a provést ho co za nejkratší dobu bez jakékoliv újmy.

stěhováci

Co dělat při stěhování

Nejdůležitější a asi nejdelším úsekem celého stěhování je balení. Je to taky ta nejméně zábavná část, ale bohužel důležitá, pokud se teda nestěhujete do nového, kde na Vás bude čekat vše nové, a to původní necháváte ve starém bydlení. To poté patříte mezi těch hodně málo šťastných, protože tím pádem zásady pro Vás neplatí. Nicméně pro nás, co balit musíme pojďme tuto část trochu probrat. Máte dvě možnosti. Buď si najmete firmu, která Vám vše kompletně sbalí, ale zde počítejte s větší finanční zátěží anebo si na balení udělejte čas, připravte si dostatek krabic a jiný obalový materiál, kterým zabráníte odření nebo jinému znehodnocení Vašeho nábytku. Pro větší přehlednost krabice popisujte, myslete na to, že kdo Vám to ponese je taky jen člověk, a tedy balte jen do také tíhy, kterou byste sami byli schopni unést. Pár dní před samotným stěhovacím aktem si sbalit do kufru věci na cca týden, jak kdybyste jeli na dovolenou. Hodně Vám to pomůže přežít pár dní mezi krabicemi.

stěhovací vůz

Výběr správně stěhovací firmy

Výběr správné stěhovací firmy může být někdy kumšt. Vždy si nechte zpracovat nabídku alespoň od tří firem a počítejte s tím, že pokud stěhujete větší domácnost zasáhne to Váš finanční rozpočet. Stěhování bude pro Vás pohodovější, pokud si ho správně naplánujete. Firmě na stěhování vždy sdělte své požadavky a snažte se naslouchat. V každém větším městě existují stěhovací firmy, které Vám i rádi pomohou například stěhovaní Teplice, kde Vám i demontují a zpět namontují Váš nábytek.