Vybavení na tenis

U nás je tenis velmi populárním sportem. Patří mezi nejoblíbenější a není až tak náročný na vybavení. Jednoznačně se neobejdete bez kvalitní tenisové rakety a míčku. Pokud jste v tenise začátečník, nechte si poradit od odborníků. Ti vám poradí s výběrem vhodné tenisové rakety a doporučí vám i další vybavení, se kterým budete podávat ty nejlepší sportovní výkony.

tenis

Obecně řečeno, pro začátečníky jsou vhodné lehčí a tuží rakety s větší plochou hlavy. Naopak pro techničtější hru oceníte těžší rakety s menší hlavou i tuhostí. Jedním z hlavních parametrů je velikost hlavy rakety. Dělí se na 4 velikosti, kdy velikost super oversize je vhodná pro začátečníky, a naopak velikost midsize je určena pro závodní hráče. Dalším parametrem je hmotnost rakety. Ultra lehké rakety využijí děti a ženy, ty těžké jsou určeny pro profesionální hráče. Mezi další sledované parametry patří vyvážení rakety, tuhost rámu, délka rakety a velikost rukojetě. Mezi oblíbené značky raket patří například tenisové rakety Wilson.

tenisová raketa

I tenisové míčky jsou důležité pro hru. Ty vybírejte podle toho, kde budete hrát. Tenisové míče na měkký povrch se hodí pro hru na trávě a antuce, tenisáky na tvrdý povrch pak přijdou na umělé povrchy nebo beton. Některé míčky mohou být i univerzální. Další vybavení nutně ke hře nepotřebujete, ale zpříjemní a zkvalitní vám hru. Základem jsou speciální boty na tenis. Obuv volte podle typu povrchu, na kterém se chystáte hrát. Pro antukové povrchy vsaďte na boty, které dobře přilnou k povrchu. Pro hru na trávě nebo betonu můžete sáhnout téměř po všech typech obuvi. Pozornost věnujte i oblečení, které si na tenis oblečete. Vybírejte z kvalitních funkčních materiálů, které dobře odvádí pot a zajišťují prodyšnost. Nebojte se do oblečení a obuvi investovat, protože i při častém používání a praní vám dlouho vydrží.