Jižní Čechy – stálá oáza klidu

Tři na sebe navazující regiony Jižních Čech – Třeboňsko, Českokrumlovsko a Českobudějovicko, které patří k nejzajímavějším v celé Evropě, jsou skutečnou oázou klidu a pohody. Stačí jen vědět, kam se vydat, a kde spočinout. Začít bychom mohli třeba ubytováním. Ubytování v Českých Budějovicích a okolí by mělo být umístěno tak, aby vám poskytovalo nejen komfort uvnitř objektu, ale i čistý vzduch mimo průmyslové oblasti a rušné silniční tahy, nejlépe v blízkosti městského parku Stromovka.

České Budějovice

Českokrumlovsko

Kdo to tu moc dobře nezná a potřebuje poradit, která místa stojí za návštěvu, nebude to snadné, neboť je tu takových míst skutečně mnoho. Ale ujít byste si neměli klášter ve Zlaté koruně, hrad Rožmberk nad Vltavou, rozhlednu na Kleti, zříceninu hradu Dívčí Kámen a bývalé hradiště v Třísově a samozřejmě zámecký komplex v Českém Krumlově s přilehlou městskou památkovou rezervací.

park v Českých Budějovicích

Českobudějovicko

Zde bychom vás rádi pozvali k návštěvě zámku v Hluboké nad Vltavou a Přírodní rezervace Vrbenské rybníky. Za vidění stojí i vodácký slalomový kanál v Českém Vrbném a východně od Českých Budějovic zavítejte na Hlincovou Horu, Dubičné a vyhlídku Dlouhý vrch. V jihočeské metropoli byste mohli navštívit náměstí Přemysla Otakara II., Černou věž, projet se na kole podél Vltavy od soutoku s Malší a slunečný den završit v rozsáhlém krajinném parku Stromovka.

Třeboňsko

Vyhlášená rybníkářská oblast je ideální pro cykloturistiku, vyplatí se pronajmout jízdní kola (pokud si je nevezete s sebou) a podniknout několik výprav za poznáním http://www.reflex.cz/clanek/lide-a-zeme/81933/za-poznanim-ruska-a-pochopenim-ruske-duse-vykladovy-slovnicek-poutnika-po-samoderzavi.html působivé přírodní scenérie Nadějské rybniční soustavy u Frahelže, Vlkovské a Suchdolské pískovny, rybník Holná s ostrůvkem Naxos, největší český rybník Rožmberk, osadu Stříbřec, Stráž nad Nežárkou, rybníky Vyšehrad, Starý a Nový Vdovec a rybník Vítek, protipovodňové mosty ve Staré Hlíně a samozřejmě město Třeboň s rybníkem Svět, Lázněmi Aurora a Bertinými Lázněmi, zámkem a zámeckým parkem a Masarykovým náměstím.