Osmanští sultáni

Rod Osmanských sultánů vládl od roku 1281 až do roku 1923. Osmanské dynastii vládlo za celá staletí velké množství vládců. Zde je zmínka o některých z nich. Zakladatel této dynastie byl vládce Osman, po němž byla Osmanská dynastie pojmenována. Z dobýváním Evropy začal až jeden z jeho potomků Murad I., vládnoucí v letech 1362 až 1389. Tento sultán si z dobývání Evropských zemí začal přivážet mladé slovanské muže a vytvářel z nich armádu. Tak vzniklo vojsko Janičárů. Murad I. padl v bitvě v Kosově. Jeho smrt pak pomstil jeho syn Bajezid I. tím, že dal zavraždit srbské zajatce.

Mešita

 Asi nejkrutějším sultánem Osmanské dynastie byl Selim I., vnuk Bajezida I., vládnoucí od roku 1512 do roku 1520. Tento vládce přezdívaný Selim I. Hrozný, dobyl mnohá území, k nimž patřil Egypt, Sýrie či Izrael. Pro svou touhu vládnout nechal zavraždit své bratry a syny. 

 Jediný syn, který přežil krvavé řádění Selima I. byl Sulejman řečený Zákonodárce nebo také Nádherný. Jeho vláda trvala až do roku 1566. Tento sultán je v Turecku považován za nejoblíbenějšího a nejspravedlivějšího panovníka. Vydal mnoho zákonů, které platily tři sta dalších let. Stejně jako ostatní sultáni, měl svůj harém s mnoha ženami, se kterými měl potomky. Tyto ženy byly přiváženy jako otrokyně z dobytých území. Sultáni se neženili, ale Sulejman jako první sultán tuto tradici porušil a učinil ze své oblíbenkyně Hürrem svou právoplatnou manželku. 

Dívka v harému

 Po otcově smrti nastoupil na trůn jeho syn Selim. Jeho bratři buď zemřeli z důvodu nemoci nebo rukou sultána. Selim II. nebyl příliš dobrým panovníkem. Byl známý jako opilec a s vládnutím mu pomáhala jeho žena Nurbanu. Selim II. zemřel na zranění, která utrpěl při pádu v koupelně. Jeho vláda trvala pouze do roku 1574.

 Posledním sultánem, který vládl Osmanské říši byl Mehmed VI. Jeho vláda trvala od roku 1918 do roku 1922. V roce 1920 se, kvůli porážce v první světové válce, museli vzdát nároků na svá dobytá území. A v roce 1922  byl Mehmed VI. donucen k abdikaci. Sultanát byl zrušen a v roce 1923 se z Osmanské říše stala Turecká republika vedena prezidentem Mustafou Kemalem.

Jaká tajemství ukrývá mužský element

Slovní vyznání lásky – o ženách je známo, že jsou citlivější, že vyžadují více něhy, laskavé péče, pozornosti, mazlení a dalších jemných projevů náklonnosti. Zajímavé je, že vyslovení těch magických slůvek „mám tě rád“ nebo „miluji tě“, muži ze sebe vypraví obvykle pokaždé dříve, než jejich protějšky. Tento paradox však není paradoxem, jen dokazuje, že právě ona vyšší míra citlivosti žen zároveň důkladněji partnera prověřuje, zda je skutečně ten pravý, co bude schopen zachovat dlouhodobý vztah a postarat se o rodinné zázemí a o děti. Za mužským výrazem „miluji tě“, totiž častokrát bývá jen povrchní vyznání zaměřené především na fyzickou krásu.
turisté na zdi
Velké poprsí – je všeobecně známo, že tzv. „horňáci“, co upřednostňují pohled na výrazně vyvinutý dámský dekolt, bývají zasaženi jakousi frustrací a spatřují v nich určitou jistotu materiálního zabezpečení. Některé statistiky prokázaly, že většina finančně nezabezpečených mužů preferuje velmi velká ňadra, zřejmě jako symbol mateřství, náhradní matky, která se postará o své dítě a tedy i o partnera.
Chůze –  mužská chůze je rychlejší než ženská, je to dáno nejen fyziognomií, ale především větší důrazností prosadit se ve světě a obstát v „konkurenci ostatních dravců“. Ovšem, jakmile jdou dva partneři vedle sebe, muž se většinou pokaždé přizpůsobí pomalejší chůzi, aniž by to po něm někdo vyžadoval. Zpravidla si uvědomí, že mu tento způsob chůze vyhovuje a málokdy zrychlí, aby udával tempo. Soužití s (kvalitní) partnerkou mu dodává pocit bezpečí a mění jeho zvyklosti, zároveň bývá klidnější a spokojenější.
ruce vzhůru
Testosteron a imunita – mužský hormon má samozřejmě vliv na potenci a sexuální vyjádření přirozené touhy, ovšem neblaze se podepisuje na imunitním systému. Ten bývá méně odolný a nedokáže čelit chorobám v takové míře, jako u žen. Je také jedním z důvodů, proč se muži dožívají nižšího věku.

Dokonalý úsměv

Dokonalý úsměv je o tom, jak moc si věříte, jak věříte svým zubům a pokud je nemáte úplně podle vašich představ, tak se asi moc usmívat nebudete, protože se budete za své zuby stydět, a to my moc dobře chápeme, ale nemějte obavy, všechno má svoje správné řešení. Nejlepší služby máte u nás. Děti si u nás také mohou vybrat. Většinou volí nějaké barevné gumičky, protože se jim barvičky líbí. Větší lidé, dospělí, jistě chtějí spíše rovnítka chovat, tak by mohli využít varianty třeba takové, že si vyberete neviditelnou volbu. Tohle bude pro vás osvobozující řešení.

úsměv

Díky takové skvělé možnosti od nás už se zbavíte všech handicapů a nebudete se bát usmát se. Spolupráce se specialisty bude opravdu užitečná, jelikož my toho máme hodně, co bychom vám nabídli. Čelistní chirurgie s námi také spolupracuje, takže se můžeme navzájem doplnit a vybrat si. Vyberte si nabízené služby z našeho katalogu, ceníku a tak. Všechno najdete na webových stránkách. V případě dotazů nás určitě kontaktujte.

zubní rail

Invisalign

Už jste někdy dříve slyšeli o téhle neskutečné metodě, kdy vlastně nikdo nemůže zákonitě poznat, jestli máte rovnátka nebo ne. Je to opravdu k zamyšlení, a pokud jste starší a myslíte si, že rovnátka jsou jenom pro děti a mladé lidi v pubertě, tak se toho nebojte a pojďte do toho. Je jedno, jestli vám je třicet, čtyřicet nebo padesát. Narovnat zuby si můžete v jakémkoliv věku, pokud vám to váš zdravotní stav dovolí samozřejmě. Uvidíte, jak se vám váš život zlepší směrem k lepšímu, to je jasné. Je to možnost volby, ale vy si můžete zvolit správně. U této metody se vyrobí několik fólií, které se budou poté měnit, aby byly zuby potom narovnané. Každá jednotlivá folie má tvar tak, aby se co nejvíce přizpůsobila konečnému tvaru zubů. Jednoznačně tohle jsou metody, které dokážou změnit životy k lepšímu.