O americké nebankovní hypotéce

Americká nebankovní hypotéka je finanční služba bank i nebankovních institucí, která se podobá hypotéčním úvěrům. Podobá se pravidelnými splátkami a zastavením nemovitosti. Rozdíl je v tom, že nemovitost, kterou se chcete zaručit, musí být ve vašem vlastnictví. Nejde tedy ručit nemovitostí, na jejíž koupi si chcete půjčit, tak jako u bankovních hypoték. Dalším rozdílem je, že maximální poskytnutá částka se rovná sedmdesáti procentům hodnoty nemovitosti. Rozdíl od běžné hypotéky je také v tom, že americká nebankovní hypotéka je bezúčelová. Nemusíte tedy dokládat, k jakému účelu využijete poskytnuté peníze.

úvěr

Americkou nebankovní hypotéku Fahd můžete využít jak na koupi nemovitosti, pozemku, tak na vyplacení sourozence z dědictví, splacení dluhů, rozjetí nového podnikání a tak dále. Úvěry tedy mohou být jak spotřebitelské, tak podnikatelské. Záleží k jakému účelu chcete poskytnuté peníze využít.

U Americké nebankovní hypotéky je třeba samozřejmě počítat s vyšším úrokem, většinou kolem sedmi procent. V případě, že nemáte záznam nebo jen drobný v registrech dlužníků, pak máte šanci získat úrok výhodnější od cca tří procent, což může být leckdy i výhodnější než bankovní úvěr. Doba splatnosti se pohybuje v rozmezí až do třiceti let.

úvěr 2

Postup institucí je takový, že po podání žádosti o americkou nebankovní hypotéku si vás prověří v registrech. Na rozdíl od bank, záznamy z registrů využijí k sestavení smlouvy žadateli na míru. Dalším krokem je prokázání schopnosti úvěr splácet, tzn. prokázat se stálým příjmem v dostatečné výši. Poslední věc je zaručit se nemovitostí ve vašem vlastnictví, poskytnout fotografie a odhad hodnoty nemovitosti (to si většinou finanční instituce zajistí sama). Některé instituce poskytují také službu spoludlužníka, tedy pokud nejste schopni úvěr pravidelně splácet, můžete požádat jinou osobu, která se za vás zaručí svojí nemovitostí a splátkami.