Zdravotní portál


Jednou za čas onemocní snad každý. Nikdo není stoprocentně zdravý po celý život. V takovém případě nám instinkt velí navštívit doktora, ovšem ne každému se chce hned běžet k lékaři. Ono čekat hodiny v čekárně a možná ještě chytit další nemoci od ostatní pacientů se nikomu příliš nechce. Navíc často může mít doktor ordinaci až příliš daleko, takže se k němu dostat nemusí být žádný med. Když ještě k tomu máme teplotu nebo je nám jinak zle, je jakýkoliv přesun na delší vzdálenosti až příliš namáhavý a riskantní. Ovšem ani v takovém případě, kdy je nám zle a nechceme/nemůžeme k lékaři, to neznamená, že se o své chorobě nemůžeme dozvědět něco více. Stačí zapnout počítač, nahodit internet a najet si do některého ze zdravotnických portálů určených pro širokou veřejnost.
prášky na hlavu


Užitečné informace


Na českém internetu existuje celá řada specializovaných webů, kde můžete nalézt informace nejen o své aktuální nemoci, ale i o mnoha dalších. Zdravotnický portál lze použít nejen při akutních potížích, ale i při dlouhotrvajících nepříjemnost, například v podobě kožní vyrážky nebo chronického kašle. Výhodou těchto portál navíc je, že nabízejí i možnost zeptat se na své potíže erudovaného lékaře, který obvykle odepisuje do jednoho týdne po podání dotazu. Je však nutné vědět, že se jedná o placenou službu, nejčastěji pomoci sms.
lahvička s látkou


Nejde o všelék


Hodně lidí dnes spoléhá na takovéto servery a v případě vypuknutí nemoci se k nim okamžitě připojují a hledají možné typy léčby. To není úplně správné řešení. Celá řada nemocí má často stejný nebo obdobný průběh a příznaky. Některé z nich však mohou být poměrně neškodné, jiné naopak velmi závažné. Tyto stavy by měl vždy posoudit lékař. Ne však někde na internetu, ale přímo ve své ordinaci. V opačném případě se může stát, že nemocný situaci podcení, případně špatně vyhodnotí, což může vést až k tragickým následkům.