Krásný interiér

Nemyslete si, že bytový architekt https://bydesign.cz/ je jenom pro bohaté, protože tak to vůbec není. Já sama jsem si taky objednala bytového architekta, protože jsem nevěděla, jak zařídit svůj interiér. Už dříve jsem bydlela ve starém bytě. Moc se mi to tam nelíbilo. Byla jsem tam pouze z toho důvodu, že jsem neměla kam jít. Byla jsem po rozvodu, takže jsem neměla moc peněz nazbyt. Byla jsem vážně ráda, že jsem si našla alespoň malé bydlení v malém bytě. I když se mi to nelíbilo, nestěžovala jsem si. A tak jsem si řekla, že až si najdu třeba nějakého přítele anebo budu mít více peněz, tak si pořídím jiný krásnější byt. A tohle všechno se mi podařilo asi o pět nebo šest let později. Našla jsem si na internetové seznamce přítele. Rok jsme spolu chodili, než jsme si řekli, že si vezme hypotéku na byt a byla jsem opravdu ráda, když tam tohle během půl roku všechno vyšlo.

Architekti jsou zkušení.

Takže nyní bydlíme v krásném vlastním bytě. A abych ho měla opravdu útulný, objednávala jsem si bytového architekta. Bytový architekt je v dnešní době docela levný. I když v dnešní době je všechno drahé, tak bytový architekt to tak hrozné cenově nemá. Musím říct, že jsem byla s jeho službami velmi spokojená a jsem velmi ráda, že jsem jeho služeb využila. Nyní se mi můj interiér v novém bytě moc líbí. Teď jsem velmi nadšená, takže vám klidně bytového architekta mohu vřele doporučit.

Bytový architekt vám pomůže.

Jistě neuděláte chybu, když alespoň si zjistíte nějaké informace o bytových návrhářích. Myslím, že každý může zkusit, že bytový architekt může být opravdu moc skvělá investice do bytu, protože si pak můžete krásně, a hlavně pohodlně bydlet v pěkném a útulném bytě. Uvidíte sami, že odborná pomoc se někdy vážně hodí. Myslím, že s bytovým architektem budete nadšení a nebudete toho litovat. Já sama jsem doporučila bytového architekta celé své rodině.

Mobilní dům jako příležitost ke zdravému životnímu stylu

Ticho a klid

Čemu dáváte přednost? Městskému ruchu, svižnému tempu, adrenalinu, vzrušení a divoké jízdě napříč životem, anebo klidu a míru, zejména v „duši“, jak to prezentoval v televizi Ján Zákopčaník? Pokud si volíte to první, pak počítejte s tím, že vaše tělo má své limity, a že jakmile vyčerpáte nadledvinky tvorbou stresových hormonů, můžete se dostat do vážných zdravotních problémů, jejichž dopady budete řešit desítky let.

kopretiny na zahradě

Kdo si vybere to druhé, má možnost prožít zbytek života v poklidném prostředí, což umožní mimo jiné i mobilní dřevostavby celoroční zateplené. Je velká šance, že v rekreační oblasti s dostatkem zeleně kolem vás, a v klidném a tichém prostředí se vaše tělo začne rychleji regenerovat, vyhladí se vám pleť, přestanou šednout a vypadávat vlasy a začnete mládnout. Myslíte si, že není možné omládnout a dožít se věku i přes sto let ve zdraví? Pak se hluboce mýlíte.

krmítko pro ptáky na zahradě u mobilního domu

Zelenina a ovoce ze zahrádky

Abychom žili zdravým životním stylem, je nutné konzumovat dostatek ovoce a zeleniny – čerstvé, mražení i tepelně zpracované. Nejlepším zdrojem je vždy vlastní zahrada, protože víte, co a jak pěstujete. Čím více pozornosti budete věnovat správnému hnojení a zálivce, tím lepší výsledky vaší práce. A když vyměníte ovoce a zeleninu za cukrovinky a pochutiny ve fastfoodech, rozhodně neprohloupíte.

Barefoot chodníčky

Vlastní zahrada je lákavá http://www.horydoly.cz/horolezci/lakava-ctyrka-viererspitze-v-karwendelu-viererspitze-v-karwendelu.html%3Fgalerie%3D67165 i pro chůzi naboso – pokud jste ještě nikdy nezkoušeli projít se bosou nohou v ranní rose, těsně po východu slunce, doporučujeme to vyzkoušet. Můžete si na vlastním pozemku zhotovit i barefoot chodník, který skvěle nahrazuje reflexní masáže a podporuje tvorbu přirozené podélné a příčné klenby. Zabráníte plochým nohám a zároveň si díky tomu zlepšíte krevní oběh, funkci lymfatického a imunitního systému a mimo jiné je reflexní terapie prospěšná i na vaši psychiku. Kdyby si lidé lépe uvědomovali, jak důležitá jsou chodidla vzhledem k jejich nervovým zakončením, věnovali by jim více pozornosti.

O americké nebankovní hypotéce

Americká nebankovní hypotéka je finanční služba bank i nebankovních institucí, která se podobá hypotéčním úvěrům. Podobá se pravidelnými splátkami a zastavením nemovitosti. Rozdíl je v tom, že nemovitost, kterou se chcete zaručit, musí být ve vašem vlastnictví. Nejde tedy ručit nemovitostí, na jejíž koupi si chcete půjčit, tak jako u bankovních hypoték. Dalším rozdílem je, že maximální poskytnutá částka se rovná sedmdesáti procentům hodnoty nemovitosti. Rozdíl od běžné hypotéky je také v tom, že americká nebankovní hypotéka je bezúčelová. Nemusíte tedy dokládat, k jakému účelu využijete poskytnuté peníze.

úvěr

Americkou nebankovní hypotéku Fahd můžete využít jak na koupi nemovitosti, pozemku, tak na vyplacení sourozence z dědictví, splacení dluhů, rozjetí nového podnikání a tak dále. Úvěry tedy mohou být jak spotřebitelské, tak podnikatelské. Záleží k jakému účelu chcete poskytnuté peníze využít.

U Americké nebankovní hypotéky je třeba samozřejmě počítat s vyšším úrokem, většinou kolem sedmi procent. V případě, že nemáte záznam nebo jen drobný v registrech dlužníků, pak máte šanci získat úrok výhodnější od cca tří procent, což může být leckdy i výhodnější než bankovní úvěr. Doba splatnosti se pohybuje v rozmezí až do třiceti let.

úvěr 2

Postup institucí je takový, že po podání žádosti o americkou nebankovní hypotéku si vás prověří v registrech. Na rozdíl od bank, záznamy z registrů využijí k sestavení smlouvy žadateli na míru. Dalším krokem je prokázání schopnosti úvěr splácet, tzn. prokázat se stálým příjmem v dostatečné výši. Poslední věc je zaručit se nemovitostí ve vašem vlastnictví, poskytnout fotografie a odhad hodnoty nemovitosti (to si většinou finanční instituce zajistí sama). Některé instituce poskytují také službu spoludlužníka, tedy pokud nejste schopni úvěr pravidelně splácet, můžete požádat jinou osobu, která se za vás zaručí svojí nemovitostí a splátkami.

Hypotéka bez příjmu

Ano, i taková hypotéka bez příjmu existuje. Je toho mnoho, co existuje a velká spousta lidí o tom neví. Z některých věcí byste opravdu mohli být více než překvapeni.

Hypotéka bez příjmu Nebankovnihypoteky je zde pro všechny. Je ale potřeba počítat s tím, že i přesto, že není potřeba prokázat, jaké jsou vaše příjmy, je potřeba se něčím zaručit.

Nic není jen tak. Na to je potřeba myslet.

půjčka na dům

Mnohdy právě to, že se člověk zaručí střechou nad hlavou, je to, co člověka žene ke včasnému splácení. Nikdo o střechu nad hlavou skutečně přijít nechce. Něco takového představuje motor, který člověka žene vpřed. Včasné splácení je opravdu velice důležité.

Pokud člověk přestane platit, ze začátku začnou chodit upomínky, což ještě není nic hrozného. Je ale potřeba počítat s tím, že zde budou nějaké ty poplatky, které byste běžně nemuseli platit.

Jednoho dne se stane, že vám upomínky přestanou chodit a někdo vám začne klepat na dveře. Něco takového opravdu není příjemné. Dostat se poté z takové situace, je hodně náročné.

Bohužel sliby, že vše splatíte, v takové situaci nepomohou.

Člověk si skutečně musí dávat velký pozor na své závazky.

Pamatujte, že skutečně nic není jen tak.

Pokud se rozhodnete vzít si hypotéku a je jedno, zda zvolíte tu bez příjmu, musíte mít předem promyšleno, zda budete mít dost peněz na to, abyste mohli vše splatit a hlavně jak to budete řešit, pokud se dostanete do situace, kdy se něco stane a peněz nebude dostatek.

Určitě není na škodu si předem pozjišťovat nějaké ty informace a to jak pomocí internetu, tak v dané bance či nebankovní společnosti.

Možná si ani nedovedete představit, jak moc je právě komunikace důležitá.

Mnohdy právě díky komunikaci se dá velká spousta věcí vyřešit.

platební karta

Své sny si člověk může splnit. Je ale potřeba mít na paměti, že něco je za něco.

Myslete na takové věci dopředu i vy, abyste se poté nemuseli chytat za hlavu a přemýšlet nad tím, proč jste do něčeho takového vlastně šli.

Zvýšená vlhkost v koupelně? Jak s ní aktivně bojovat?

Ať už orosené zrcadlo, pára, přes kterou pomalu není vidět nebo vlhké dlaždice, má za následek nadměrná pára v koupelně, se kterou je potřeba účinně bojovat. Jinak se velmi rychle můžete setkat se zdravím ohrožující plísní.Žena ve sprše
 
Koupelna by měla patřit mezi nejčistější místnosti v celém domě. Jenže je to spíše místo, kde se nejčastěji setkáváme s plísněmi, které mohou do jisté míry ohrožovat naše zdraví. Právě ve chvíli, kdy se v koupelně sprchujme, koupeme nebo sušíme prádlo, se do vzduchu dostává nadměrné množství vlhkosti, a pokud není místnost dobře větraná, velmi rychle přebytečná vlhkost ulpí na zdech koupelny. Koupelnu během dne podrobujeme několika vlhkostním šokům a právě nárazová vlhkost, která není z místnosti odstraněna, dává vzniknout ideálnímu prostředí pro vývoj plísní.
 
Plíseň nemusí mít jen podobu nevzhledných map na zdech, začínající plíseň je naopak velmi nenápadná a na první pohled jí nemusíme vůbec zaregistrovat. Jenže plísně dokážou nakonec napáchat velké škody na majetku a v horším případě dokonce na zdraví. Právě plísně patří mezi jeden z nejrozšířenějších a nejvýznamnějších alergenů, který se projevuje zažívacími nebo kožními problémy. Právě proto je zapotřebí prostor v koupelně pravidelně a dostatečně větrat, tak abychom plísním dokázali účinně předcházet.
 

Optimální vlhkost v místnosti je základ

Velmi účinnou metodou, která nic nestojí je nárazové větrání. To způsobí průvan a zajistí výměnu vzduchu v místnosti. Jenže ne v každé koupelně je možnost výměny vzduchu možná. Často nejsou koupelny vybaveny dostatečným větracím systémem. Pokud tedy z jakéhokoliv důvodu není tento způsob možný, přichází na řadu další možnost v podobě pohlcovače vlhkosti.Vodní kapky
 
Ten je speciálně navržen tak, aby dokázal pohltit větší množství nárazové vlhkosti, která se tvoří v koupelně při sprchování nebo koupání.

Zařizujeme byt

V životě studenta je to asi nejkrásnější období. Když konečně vyletí z rodného hnízda a třeba si s pár přáteli pořídí či pronajme nějaký byt, který si mohou zařídit ve svém stylu a patřičně ho vylepšit. Samozřejmě tato varianta ubytování na vysoké škole je poměrně dost drahá a to obzvlášť v našem hlavním městě, tedy v Praze. Pokud si tuto možnost nemůžete dovolit, tak máte na výběr plno dalších možností.
hnědý gauč
Například kolej anebo dojíždění. To vše samozřejmě záleží na Vašich finančních možnostech a také na vzdálenosti Vašeho bydliště od školy. Vzhledem k tomu, že studenti nyní platí jen sedmdesát pět procent z plného jízdného se tato možnost může opravdu vyplatit. O tom ale tento článek není. My se půjdeme zasnít do krásného nového bytu, který jen čeká až ho zaplníte nábytkem. Neváhejte tedy a přineste si domu nějaké katalogy z obchodních domů. Velmi hezkou inspiraci Vám může poskytnou katalog od švédské značky nábytku Ikea. Téměř většina rodin sem jezdí za nákupem nábytku, neboť je velmi levný a stylový. Poměr kvality a ceny je také v pořádku. Pamatujte na to, že dominantou Vašeho nového bydliště bude obývák a s tím je spojen nákup kvalitního gauče, protože zde budete trávit asi nejvíce času se svými přáteli během sledování televize nebo povídání u sklenky vína.
stoleček před gaučem
Je to část nábytku, u které se úplně nevyplácí šetřit a je důležité si vybrat nějaký opravdu kvalitní kus. Velmi praktické jsou i pohovky, které se dají rozložit na plnohodnotné lůžko a Vy tak máte v záloze další postel, když se náhodou někdo z Vašich známých rozhodne u Vás přenocovat. Kromě hlavních kusů nábytku je také velmi důležitá dekorace a správná volba barvy k vymalování pokoje. Všechno si pečlivě rozplánujte dřív, než se pustíte do samotného díla. Můžete zvolit více barev najednou a vytvořit tak zajímavou expozici pro oči. Nebojte se být trochu extravagantní. Mladí jste jen jednou, tak z toho dostaňte vše, co se dá.

Jak doma ušetřit

Šetřit můžeme i tak, že věnujeme pozornost zdánlivým maličkostem. Těm, na které „ve víru uspěchané doby“ a každodenního stresu zapomínáme. Připomeňme si několik z nich.
 voda ve dřezu
Topíme, ale nepřetápíme
V bytě je ideální topit na teplotu asi 19 až 22 °C. To úplně stačí. A v ložnici je nejlépe topit jen na 17 až 19 °C. Pro klidný spánek je to nejlepší. V přetopené místnosti se jen zbytečně v noci budíme. Pozornost věnujeme tomu, abychom na všech topných tělesech v domácnosti měli funkční ventily a mohli jsme jimi topení dle aktuální potřeby regulovat. Naprosto nevhodné je topení vypínat úplně. Pokud pak chceme znovu vychladlé místnosti znovu zahřát, spotřebujeme více energie a stojí to víc.
 
Nenecháváme na spotřebičích pohotovostní režim
Říká se mu také „tichý zloděj“. A pokud necháváme pravidelně v pohotovostním režimu více přístrojů, tak nás to přijde zbytečně draho.
 držák na baterie
Neplýtváme zbytečně v kuchyni
Nepouštíme zbytečně moc vody. Tu, kterou jsme například jen omyli ovoce můžeme zachytit do nádoby a použít k zálivce květin. Energii šetří používání pokliček na hrnce. Dále se dá dost ušetřit výběrem vhodné varné desky. Dle odborníků je nejúspornější varná deska indukční.
 
Šetříme v koupelně a na WC
Zajistíme, aby nekapaly kohoutky nebo dokonce neprotékala zbytečně voda v toaletě. Také to pravidelně kontrolujeme. Na kohoutky nainstalujeme perlátory (ušetří až polovinu vody!), na toaletu regulaci splachování. Při koupi hlavic a baterií do sprch volíme úsporné typy.
 
Dobíjíme baterie
Když doma používáme hodně baterií, rozhodně se vyplatí pořízení a používání dobíječky na baterie a baterií dobíjecích. Toto řešení je navíc ekologičtější!
 plochý radiátor
Svítíme chytře
Vhodným osvětlením ušetříme až dvacet procent spotřeby elektrické energie domácnosti. Nejlepší je pořízení LED zdrojů. Nejenže jsou ve srovnání s klasickými žárovkami velice úsporné, ale také umožňují regulaci intenzity osvětlení, využití stmívačů. Ty vytváří i příjemnou večerní atmosféru.
 

Zpátky do zelené!

Všude se setkáváme s výzvou, že bychom se jako hektická civilizace měli vrátit k co možná nejpřirozenějšímu prostředí a návykům. Nenapouštět bazény, ale koupat se v přírodě, nábytek v místnosti uspořádat podle feng shui, jíst nezpracované potraviny, volit nenásilné osvětlení, které zútulňuje náš život a spoustu dalšího. Ti šťastnější z nás, kteří mají tu možnost, tráví maximum svého volného času hrabáním se v hlíně během opečovávání zahrady. Proč tedy nevěnovat pozornost i tomu, co nás bezprostředně obklopuje a neobléci fasádu našeho domu zpátky do zelené?
mokrý břečťan.jpg
Přirozené = nejnenáročnější
Ne každý z nás má možnost žít v krásně vyvedené dřevostavbě nebo srubu, ať již z finančních či jiných důvodů. Popínavé rostliny jsou na vzestupu, nejedná se pouze o moderní přírodní ozdobu, kterou nepochybně jsou  – ale jde také o jejich schopnost ochrany stavby před nepříznivými vlivy počasí. Nejznámnější a ikonickou „popínavkou“ se stal břečťan. Trend zelených fasád se hodně rozmohl především proto, že kromě prvotního zasazení není třeba se o tuto druhou zelenou omítku příliš starat. Nevyžaduje údržbu. Popínavé rostliny fungují zároveň jako tepelná izolace, pohlcují sluneční paprsky. V létě tedy nedochází k nechtěnému přehřátí uvnitř domu. Stejně tak brání zdivo před vlhkem, protože kapky deště se ke zdi přes hustý zelený porost vůbec nedostávají.
popínavé rostliny.jpg
Jakou rostlinu zvolit?
Obecně platí, že každé z popínavých rostlin se daří na určité světové straně. Na severní stranu lze vysadit břečťan, na jižní stranu kupříkladu přísavník či vistárii. Na západní straně se bude dařit ostružníku a podražci, na východní můžete vysadit zimolez nebo plamének. A to jsou jen některé z mnoha. Dále je potřeba zvážit, že každá z rostlin se na zdi drží (popíná) určitým způsobem.
 
Rozdělení
Dělíme je na samopnoucí, které se udrží bez opory na jakémkoli hrubším povrchu. Vzpěrné, které se vysazují k opoře – menší konstrukce (rámy, zástěny) a úponkaté, ty potřebují konstrukci, aby mohli obtáčet své úponky (vhodné jsou různé mříže a pletiva).
květiny u domu.jpg 
Dnes již popínavé rostliny neplní pouze funkci zakrytí nevzhledné fasády, ale svými vlastnostmi náramně pomáhají chránit dům před vrtošivým počasím a výkyvy teplot. Takové zelené zpestření domu si navíc může dovolit opravdu úplně každý. Pokud máte možnost, neváhejte tedy a dejte jim šanci!
 

Vyrobí vám dům přesně na míru

Slyšeli jste již o výrobě mobilních domů? Možná už ano, a možná ještě ne. Každopádně, ať už je to jakkoli, tak mobilní domy rozhodně stojí za vaši pozornost. Dost možná totiž i vy patříte do široké skupiny lidí, která doposud marně touží po vlastním samostatném bydlení, chatě anebo třeba jen po praktickém zahradním domku. A právě to všechno vám mobilní domy mohou nabídnout, ať už se jedná o sezónní či trvalé bydlení.
domek na pařezu.jpg
Mobilní domy nejsou žádným velkým novým objevem posledních let. Na západě už lidé tomuto bydlení holdují dávno a hojně jej využívají. Mobilní domy totiž svým uživatelům nabízejí plnohodnotné komfortní bydlení za rozumnou cenu. Tedy vlastně za naprosto bezkonkurenční cenu, protože na našem trhu na žádné dostupnější plnohodnotné bydlení nenarazíte.
Díky mobilním domům si tak nemusíte brát žádnou tíživou hypotéku, protože jsou finančně dostupné, ani kvůli nim nemusíte absolvovat nekonečný a nepříjemný kolotoč na úřadech, protože k nim nepotřebujete stavební povolení. A to jsou všechno výhody, které zásadně pocítíte.
V mobilním domě tedy můžete žít spokojeně i za málo korun a bez zbytečného papírování.
realitní makléř a klíče.jpg
Jediné, co je k tomu potřeba udělat je, abyste si vybrali ten pravý mobilní dům podle vašich představ. Nejlepší proto je, navštívit centrum výroby mobilních domů a vybrat si tam přesně takový typ mobilního domu, který se vám bude nejvíce zamlouvat. Poté si určíte jeho vnitřní dispozice včetně konkrétního vybavení, zaplatíte a váš dům se může začít vyrábět přesně na míru vašim požadavkům. A poté, co bude během několika málo měsíců hotový, vám jej firma doveze a usadí až přesně na místo, které zvolíte.
Jak je tedy vidět, cesta od snu k reálnému bydlení nemusí být ani příliš dlouhá, ani příliš drahá a ani složitá. Jde jen o to, vybrat si takové bydlení, které je kvalitní, a zároveň dobře dostupné.

To pravé pro Váš bazén

Mít doma bazén je v mnoha ohledech samozřejmě příjemné, člověk se může koupat, jak se mu jenom zachce, a to naprosto bez obav. Jestli tedy přemýšlíte nad tím, jak zajistit to, aby byla voda ve Vašem bazénu krásně čistá, tak zajisté víte, že je nutné dávat pozor na více věcí. Jednou z nich je také filtrační systém.

bazén v zahradě

Filtrační systém už se postará o to, aby bylo všechno v tom nejlepším pořádku a nečistoty byly z vody odstraněny skutečně rychle a efektivně, na to se můžete spolehnout. Něco takového je tedy poměrně důležité a nemělo by to být podceňováno, to je jistota. Aby filtrační systém fungoval skutečně správně, je nutné se o něj dobře starat a dbát na to, aby mu jen tak něco nechybělo, jinak byste se mohli potýkat s nepříjemnými problémy. Co když tedy tento systém ztrácí svoje schopnosti? V takovém případě byste se měli zaměřit na stav filtračního materiálu.
Aby Váš filtrační systém dobře fungoval

Filtrační materiál by měl být pravidelně měněn, protože se postupně opotřebovává a tím ztrácí svoje schopnosti. Jestli tedy hledáte takový filtrační materiál, který už se bez problémů o všechno postará, tak si můžete být jistí tím, žezeolit je volbou, se kterou budete spokojeni a které nebudete muset litovat. Je to přeci jenom velice kvalitní materiál, který je efektivnější než písek, a proto není nutné jej pořizovat tak velké množství.

značka plavce

Využijte tedy možností, které tu pro Vás jsou, a vyberte si pro svůj bazén takový filtrační materiál, který už zajistí, aby bylo všechno v tom nejlepším pořádku, a Vy jste si s ničím nemuseli dělat starosti. Můžete se spolehnout na to, že je to mnohem jednodušší, než by se mohlo na první pohled zdát. Díky tomu, že bude filtrační systém dobře fungovat, bude voda ve Vašem bazénu skutečně krásně čistá, na to se spolehněte. Uvidíte, že si přijdete na své a bude Vám tato volba v mnohém vyhovovat.